ରାଜ୍ୟ

କରୋନା ଖବର

ମଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା:ଡାକ୍ତର ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ଆଗୁଆ ମିଳିବ ୪ମାସର ଦରମା। କୌଣସି ଡାକ୍ତର କିମ୍ବା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କୁ ବ୍ୟବହାର ଖରାପ କଲେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ,ପୋଲିସ କଙ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ।ଯାଜପୁର, ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅବମାନନା କରିବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା । ଆଜି ଜିଲ୍ଲାରେ ମୋଟ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ଫୌଜଦାରୀ ମାମଲା ରୁଜୁ । ଏବଂ ୯୭ ଟି ବାଇକ୍ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ। ଯାଜପୁର ଏସ.ପିଙ୍କ ସୂଚନା।

ଅନୁଗୋଳ: ଲକ ଡାଉନ ନିୟମକୁ ଭାଙ୍ଗୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ୨୪ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ । ୧୦ ଟି ମୋଟରସାଇକେଲ ଜବତ।

ବାଲେଶ୍ବର: କଡା କଡି ଭାବେ ଲାଗୁ ହେଲା ଲକ ଡାଉନ। ୬୦ରୁ ଅଧିକ ମୋଟରସାଇକେଲ ଜବତ। ୪୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ।

ଢେ଼ଙ୍କାନାଳ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ନିର୍ଦେଶନାମା ଜରିକଳା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ।
ସକାଳେ ୪ ଘଣ୍ଟା ଓ ଅପରାହ୍ନ ରେ ୩ ଘଣ୍ଟା ଖୋଲିବ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ଦୋକାନ।ସକାଳ ୬ ଟା ରୁ ୧୦ଟା ଓ ଅପରାହ୍ନ ୪ ଟାରୁ ୭ଟା ଖୋଲା ରହିବ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ଦୋକାନ।ଉଲଂଘନ କଲେ ନିଆଯିବ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ। ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ ସୂଚନା।

ଢେ଼ଙ୍କାନାଳ ଲକଡାଉନ କୁ ଖାତିର ନକରି ଗାଡି ଚଳାଚଳ ଉପରେ ପୋଲିସ ର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ।୧୨ ନିୟମ ଖିଲାପକାରୀ ଙ୍କ ଉପରେ ଜୋରିମାନା।୧୨ ଗିରଫ ଓ ୧୨ ଗାଡି ଜବତ।
କଟକ: କଟକ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଜ୍ୟୋତିରେଖା ନାୟକ ତାଙ୍କର ୩ ମାସର ଦରମା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠି କୁ ଦାନ କଲେ।

ଭଦ୍ରକ : କଟକଣା ନମାନି ପୁଣି ୩ ଗିରଫ । ଭଦ୍ରକ ଟାଉନ ଥାନା ଦ୍ୱାରା ୧ ଓ ପୁରୁଣାବଜାର ଥାନା ଦ୍ୱାରା ୨ଜଣ ଗିରଫ । ଲକଡାଉନ କଟକଣା ନମାନି ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା।
ପୁରୀ: ପୁରୀ ଏସ୍ପି ଙ୍କ ସୂଚନା । ନିୟମ ଉଲଂଘନ କାରୀଙ୍କ ୩୦ଟି ବାଇକ ସିଜ କରିଛି ପୋଲିସ।ଯେଉଁ ଦୋକାନୀ ନିୟମ ମାନୁନାହାନ୍ତି ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ସହ କେଶ ବୁକ ହେଉଛି ।ଅତ୍ୟାଵଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ଦୋକାନ ରେ ମାତ୍ରାଧିକ ଗହଳି ହେଉଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ |
୭ଟି ଥାନା କୁ ୩ଟି ଜୋନ ରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ୨୦ ଟି ପେଟ୍ରୋଲିଙ୍ଗ ଟିମ ବୁଲୁଛି ।ନୋ କ୍ରସିଂ ଭାବେ ୪ ଟି ପଏଣ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ୨୨ଟି ବ୍ଳକିଙ୍ଗ ପଏଣ୍ଟ କରାଯାଇଛି।

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଲକ୍ ଆଉଟ୍ ସମୟରେ କୌଣସି କାମ ନଥାଇ ବୁଲୁଥିବା୪ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ବସ୍ ଉଠ୍ କଲା କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ।ବାଣୀବିହାର ଛକରେ ଘଟିଛି ଏପରି ଘଟଣା।

କଣ୍ଟାପଡା: ବଜାରରେ ନିତ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ରବ୍ୟର ମାର୍କେଟ ତନଖି କଲେ ବ୍ଲକ ଯୋଗାଣ ନିରୀକ୍ଷକ ନସିମା ବେଗମ୍।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six + two =

Most Popular

To Top