ରାଜ୍ୟ

ପୁରୀରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା: ନରେନ୍ଦ୍ର କୋଣ ଅଞ୍ଚଳ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍

ପୁରୀରେ କରୋନାର ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା ତୀବ୍ର ହୋଇଛି । ନରେନ୍ଦ୍ର କୋଣ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଗିରଫ ଅଭିଯୁ୍କ୍ତ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ଏବେ କୁମ୍ଭାରପଡ଼ା ଥାନାର କର୍ମଚାରୀମାନେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଯାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏସଡିଜେଏମ କୋର୍ଟ, ପୁଲିସ କୋର୍ଟ ଓ ଜେଲ ଯାଇଥିବାରୁ ସେଠାରେ କରୋନ ବ୍ୟାପିବାର ଆଶଙ୍କା ବଢ଼ିଛି । ଏବେ ଏସବୁ କର୍ମଚାରୀ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଯିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।କୁମ୍ଭାରପଡ଼ା ଥାନା ପୁଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ଦୁଇଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣକର କରୋନା ଲକ୍ଷଣ ଥିବାରୁ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ସ୍ୱାବ ଯାଇଥିଲା । ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଥାନା ଭିତରେ ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ ସମେତ ବହୁ କର୍ମଚାରୀ ଇଣ୍ଟରୋଗେଟ କରିଥିଲେ । କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କୁ ଶନିବାର ଏସଡିଜେଏମଙ୍କ କୋର୍ଟକୁ ନେଇଥିଲେ ।

ସେଠାରୁ ପୁଲିସ କୋର୍ଟକୁ ବି ସେମାନେ ଯାଇଥିଲେ । ସେହି ସମୟ ଠାରୁ ଓ ପରେ ଏସଡିଜେଏମଙ୍କ କୋର୍ଟ ଓ ପୁଲିସ କୋର୍ଟକୁ ବ୍ରହ୍ମଗିରି, ସଦର ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଥାନାର କର୍ମଚାରୀମାନେ ବି ଯାଇଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦ୍ୱୟଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଭ୍ୟାନରେ ପୁରୀ ଜେଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଆଜି ସକାଳେ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ କୁମ୍ଭାରପଡ଼ା ଥାନା ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଯାଇଛନ୍ତି ।

ଏପରିକି ଶନିବାର ଏକ ଅପହରଣ ମାମଲାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରି ଆଣିଥିଲା । ସେ ଥାନାରେ ଥିଲେ, ତାଙ୍କ ସହ ଉଦ୍ଧାର ନାବାଳିକା ବି ଥିଲେ । ପୁଲିସ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲା । ନାବାଳିକା ଜଣକ ବଡ଼ଶଙ୍ଖ ଅଞ୍ଚଳର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।ଏବେ କୁମ୍ଭାରପଡ଼ା ଥାନା ବ୍ୟତୀତ କୋର୍ଟ, ପୁଲିସ କୋର୍ଟ, ସେମାନଙ୍କ ଓକିଲ ଓ ସେମାନେ ବୁଲିଥିବା ସ୍ଥାନ ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ଓ ଜେଲ ଓ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଘର ଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିବାର ଆଶଙ୍କା ବଢ଼ିଛି ।

କୁମ୍ଭାରପଡ଼ା ଥାନା ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଖୁବଶୀଘ୍ର କୋର୍ଟ ଓ ପୁଲିସ କୋର୍ଟ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନେ ବି କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଯିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।ଏପରି ଘଟଣା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ବଢ଼ାଇ ପାରେ । ତେଣୁ ତୁରନ୍ତ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଟ୍ରେସିଂ କରାଯିବା ଓ ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 2 =

Most Popular

To Top