ରାଜଧାନୀ

ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମୋଡେଲ ମିଳିତ ଜାତି ସଂଘର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସଂସ୍କରଣ ଉଦ୍ଘାଟିତ

ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମୋଡେଲ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସଂସ୍କରଣ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି| ଏହି ଅବସରେରେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ,କୃଷି ଓ କୃଷକ ସଶକ୍ତିକରଣ ,ମତ୍ସ୍ୟ ଓ ପଶୁ ସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡ଼. ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ|ସେ ଅତୀବ ରୋଚକ ଭାବରେ ସରଳତା ,ସତ୍ୟ , ଶୃଙ୍ଖଳା ପରି ମାନବୀୟ ମୂଲ୍ୟ ବୋଧ କୁ ଆଦରି ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ | ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ପରିବେଶରେ ଅଦ୍ଭୁତାପୂର୍ଣ ବାତାବରଣ ଥିବାରୁ ସେ ଏହିଠାରେ ଛାତ୍ର ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ |ଅନ୍ୟ ଦେଶ ତୁଳନା ରେ ଭାରତ ଗବେଷଣା କ୍ଷେତ୍ର ରେ ପଛୁଆ ଥିବାରୁ ସେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଏବଂ ଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କୁ ଏହି ଦିଗରେ ନିଜର ରୁଚି ବଢେ଼ଇବାକୁ କହିଥିଲେ | ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁଖମୟ ବାତାବରଣ ର ଭୁରି ଭୁରି ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ |ଏହି ଅବସରରେ ସଂଗୀତ ବିଭଗ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସରସ୍ବତୀ ବନ୍ଦନା,ନୃତ୍ୟ ବିଭାଗ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପାରମ୍ପରିକ ଓଡିଶୀ ନୃତ୍ୟ ଓ ଯୋଗ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଯୋଗ ନୃତ୍ୟ ପରିବେଷଣ କରାଯାଇଥିଲା |ସେହିପରି,ଉଦ୍ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ରେ ଇନ୍ଷ୍ଟିଟ୍ୟୁଟ ଅଫ କ୍ୱାଲିଟି ଆଣ୍ଡ ଏନବିରମେଣ୍ଟ ସେରବିସସ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ଼ ର ନିର୍ଦେଶକ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଟାଥା,ଶ୍ରୀ ସୁବ୍ରତୋ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଓ ୱେଷ୍ଟ ବେଙ୍ଗଲ , ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ଫେଡେରେସନର ସେକ୍ରେଟାରୀ ଜେନେରାଲ ସୁଶ୍ରୀ କୁସୁମ ମୁସାଦ୍ଦି ସଂମ୍ମାନୀୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ|ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ର କୂଳସଚିବ ଡ଼. ବି ଆର ଶର୍ମା ,ଛାତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କ୍ୟାପଟେନ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ପଣ୍ଡା ଏବଂ କାର୍ମିକ ନିର୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ଲାମ୍ବା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମୋଡେଲ ମିଳିତ ଜାତି ସଂଘ ର ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ କୁମାରୀ ପ୍ରଣତି ନାଗ ସାଇ କାଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ | ଏହି କାଯ୍ୟକ୍ରମ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନକ ସୁପ୍ତ ପ୍ରତିଭା କୁ ପରିଷପୁଟ୍ଠା କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଛି |ତୁର୍ତିୟ ଥର ପାଇଁ ଏହି କାଯ୍ୟକ୍ରମ ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି |ଏହିଥିରେ ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠାନ ରୁ ମୋଟ ୫୦୦ ଉତ୍କଣ୍ଠା ସହ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ପ୍ରତିନିଧି ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି|

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 1 =

Most Popular

To Top